Milyen gyakran menjen az öntözőrendszer tavasszal?2015. 04. 28., Kedd
Tavasszal még nincs akkora hőség, hogy az megkövetelje a folyamatos öntözést. Sokan ezért elgondolkodhatnak azon, hogy mi alapján programozzák be a vezérlőt, milyen ütemben menjen az öntözőrendszer. Tekintsük át az öntözési gyakoriság szempontjait! Ebben az időben még nem szökik 30 ˚C fölé a hőmérő higanyszála, ezért a gyep nem igényel olyan hosszú öntözést, valamint a napi kétszeri indítással sem kell számolni. Azonban érdemes figyelni rá, hogy a nappalok milyen melegek, a napsütés hogyan éri a fűfelületet és milyen szegély övezi azt. Pl. aszfalt, vagy betonjárda mellett lényegesen jobban felhevül a levegő.
Az öntözőrendszer alapjaiban megkönnyíti az ember életét azáltal, hogy felszabadítja az öntözéssel töltött időt, viszont a kerttel való együttélést nem váltja ki. Oda kell figyelnünk az apró jelzésekre, hogy a növények mit üzennek nekünk. Ha felfedezzük, hogy egyes területeken kissé elkezdett sárgulni a fű, akkor az vízhiányt jelent és meg kell növelni az öntözési időt. Akkor azonban, ha egyes napokon nem volt olyan meleg, tapogassuk meg a gyepet, ellenőrizzük le a talaj nedvességtartamát, és ha feleslegesnek találjuk az aznapi öntözést, akkor a vezérlőn csúsztassunk el egy napot. A jobb vezérlőknél egy gombnyomással beállítható a 24 h és 48 h-ás öntözési késleltetés, de ha az Ön készüléke nem rendelkezik ezzel a funkcióval, akkor kapcsolja ki, majd másnap újra kapcsolja be. Ezzel a kis odafigyeléssel nem öntözzük túl a kertet, valamint a vizet is megspóroljuk, ami máskülönben feleslegesen folyna el. Természetes csapadék esetén természetesen az esőérzékelő automatikusan ellátja ezt a feladatot.
Ahogy melegszik az idő, úgy növeljünk az öntözés időtartamán is. A gyepet öntözzük meg napi egyszer kora reggel, vagy késő este. A cserjéket elegendő 2-3 naponta, akkor viszont huzamosabb időtartamban, pl. 30 percen keresztül üzemeltetve a csepegtető rendszert.
Amennyiben odafigyelünk az időjárási viszonyokra, a kert jelzéseire, és ezek alapján működtetjük az öntözőrendszert, akkor biztosak lehetünk benne, hogy mindent megtettünk annak érdekében, hogy gyönyörű üde kertünk legyen az évben. Persze a megfelelő öntözés mellett a gyepápolásról is gondoskodnunk kell.
Friss bejegyzések
Címkék gyepgondozás (1), automata öntözőrendszer (3), automata öntözőrendszer telepítése (1), ereszháló (1), esőérzékelő (3), gyep (1), gyepápolás (1), kert (37), kertépítés (1), kerti tó (2), kézi kiszóró (1), kőbútor (1), lombgyűjtő zsák (1), madáritató (1), mulcs (1), növényvédelem (2), öntözés (35), öntöző (2), öntözőrendszer (47), öntözőrendszer telepítés (2), öntözőrendszer telepítő (2), öntözőrendszer tervezés (2), öntözőrenszer márka (1), öntözőverzérlés (1), őszi kerti munkák (1), őszi téli műtrágya (1), rotary rotoros fúvóka (1), sétánygranulátum (1), személyi párahűtés (1), sziklakerti kő (1), szórófej (3), teraszhűtés (4), ügyfél (1), víztakarékos (1), víztelenítés (2), zöld fű (1) |